XBMC-Addons - en to da_dk translation catalogue (289 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Plugin for YouTube
da_dk: Plugin til YouTube

[ctx: Addon Description]
en: YouTube is one of the biggest video-sharing websites of the world.
da_dk: YouTube er et af verdens største videodelingswebsteder.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: This plugin is not endorsed by Google
da_dk: Dette plugin er ikke godkendt af Google

[ctx: #30000]
en: General
da_dk: Generel

[ctx: #30001]
en: Username
da_dk: Brugernavn

[ctx: #30002]
en: Password
da_dk: Adgangskode

[ctx: #30007]
en: Use MPEG-DASH
da_dk: Brug MPEG-DASH

[ctx: #30008]
en: Configure InputStream Adaptive
da_dk: Konfigurer InputStream Adaptive

[ctx: #30009]
en: Always ask for the video quality
da_dk: Spørg altid efter videokvaliteten

[ctx: #30010]
en: Video quality
da_dk: Videokvalitet

[ctx: #30014]
en: 2160p (4k)
da_dk: 2160p (4K)

[ctx: #30015]
en: 4320p (8k)
da_dk: 4320p (8K)

[ctx: #30018]
en: 1080p Live / 720p (HD)
da_dk: 1080p direkte / 720p (HD)

[ctx: #30020]
en: Allow 3D
da_dk: Tillad 3D

[ctx: #30021]
en: Show fanart
da_dk: Vis fankunst

[ctx: #30022]
en: Items per page
da_dk: Emner per side

[ctx: #30023]
en: Search history size
da_dk: Størrelse på søgehistorik

[ctx: #30024]
en: Cache size (MB)
da_dk: Størrelse på cache (MB)

[ctx: #30025]
en: Enable setup-wizard
da_dk: Aktiver opsætningsguide

[ctx: #30026]
en: Override view
da_dk: Overskriv visning

[ctx: #30027]
en: View: Default
da_dk: Visning: Standard

[ctx: #30028]
en: View: Episodes
da_dk: Visning: Afsnit

[ctx: #30029]
en: View: Movies
da_dk: Visning: Film

[ctx: #30030]
en: Execute setup-wizard?
da_dk: Udfør opsætningsguide?

[ctx: #30031]
en: Advanced
da_dk: Avanceret

[ctx: #30032]
en: View: TV Shows
da_dk: Visning: Tv-serier

[ctx: #30033]
en: View: Songs
da_dk: Visning: Sange

[ctx: #30034]
en: View: Artists
da_dk: Visning: Kunstnere

[ctx: #30035]
en: View: Albums
da_dk: Visning: Albummer

[ctx: #30036]
en: Support alternative player
da_dk: Understøt alternativ afspiller

[ctx: #30037]
en: Custom Watch Later playlist id
da_dk: Brugerdefineret Se senere playliste-id

[ctx: #30038]
en: Custom History playlist id
da_dk: Brugerdefineret Historik playliste-id

[ctx: #30100]
en: Favourites
da_dk: Favoritter

[ctx: #30101]
en: Add to addon favs
da_dk: Føj til add-on-favoritter

[ctx: #30102]
en: Search
da_dk: Søg

[ctx: #30103]
en: Library
da_dk: Bibliotek

[ctx: #30104]
en: Highlights
da_dk: Højdepunkter

[ctx: #30105]
en: Archive
da_dk: Arkiv

[ctx: #30106]
en: Next Page (%d)
da_dk: Næste side (%d)

[ctx: #30107]
en: Watch Later
da_dk: Se senere

[ctx: #30108]
en: Remove
da_dk: Fjern

[ctx: #30109]
en: Latest Videos
da_dk: Seneste videoer

[ctx: #30110]
en: New Search
da_dk: Ny søgning

[ctx: #30111]
en: Sign In
da_dk: Log ind

[ctx: #30112]
en: Sign Out
da_dk: Log ud

[ctx: #30113]
en: Rename
da_dk: Omdøb

[ctx: #30114]
en: Confirm delete
da_dk: Bekræft sletning

[ctx: #30115]
en: Confirm remove
da_dk: Bekræft fjernelse

[ctx: #30116]
en: Delete "%s"?
da_dk: Slet "%s"?

[ctx: #30117]
en: Remove "%s"?
da_dk: Fjern "(%s)"?

[ctx: #30118]
en: Delete
da_dk: Slet

[ctx: #30119]
en: Please wait...
da_dk: Vent venligst...

[ctx: #30120]
en: Clear
da_dk: Ryd

[ctx: #30201]
en: API Key
da_dk: API-nøgle

[ctx: #30202]
en: API Id
da_dk: API-id

[ctx: #30203]
en: API Secret
da_dk: API-hemmelighed

[ctx: #30204]
en: Enable personal API keys
da_dk: Aktiver personlige API-nøgler

[ctx: #30205]
en: Use preset API key set
da_dk: Brug forudindstillet API-nøglesæt

[ctx: #30500]
en: Channels
da_dk: Kanaler

[ctx: #30501]
en: Playlists
da_dk: Playlister

[ctx: #30502]
en: Go to %s
da_dk: Gå til %s

[ctx: #30503]
en: Show channel fanart
da_dk: Vis kanalens fankunst

[ctx: #30504]
en: Subscriptions
da_dk: Abonnementer

[ctx: #30505]
en: Unsubscribe
da_dk: Opsig abonnement

[ctx: #30506]
en: Subscribe
da_dk: Abonner

[ctx: #30507]
en: My Channel
da_dk: Min kanal

[ctx: #30508]
en: Liked Videos
da_dk: Videoer du synes godt om

[ctx: #30509]
en: History
da_dk: Historie

[ctx: #30510]
en: My Subscriptions
da_dk: Mine abonnementer

[ctx: #30511]
en: Queue video
da_dk: Sæt video i kø

[ctx: #30512]
en: Browse Channels
da_dk: Gennemse kanaler

[ctx: #30513]
en: Popular right now
da_dk: Populært lige nu

[ctx: #30514]
en: Related Videos
da_dk: Lignende videoer

[ctx: #30515]
en: Auto-Remove from 'Watch Later'
da_dk: Fjern automatisk fra 'Se senere'

[ctx: #30516]
en: Folders
da_dk: Mapper

[ctx: #30517]
en: Subscribe to %s
da_dk: Abonner på %s

[ctx: #30518]
en: Go to '%s'
da_dk: Gå til %s

[ctx: #30519]
en: and enter the following code:
da_dk: og indtast følgende kode:

[ctx: #30520]
en: Add to...
da_dk: Tilføj til...

[ctx: #30521]
en: Select playlist
da_dk: Vælg playliste

[ctx: #30522]
en: New playlist...
da_dk: Ny playliste...

[ctx: #30523]
en: Language
da_dk: Sprog

[ctx: #30524]
en: Select language
da_dk: Vælg sprog

[ctx: #30525]
en: Select region
da_dk: Vælg område

[ctx: #30526]
en: Adjust
da_dk: Juster

[ctx: #30527]
en: Language and region?
da_dk: Sprog og område?

[ctx: #30528]
en: Rate...
da_dk: Bedøm...

[ctx: #30529]
en: I like this
da_dk: Jeg kan lide dette

[ctx: #30530]
en: I dislike this
da_dk: Jeg kan ikke lide dette

[ctx: #30531]
en: Play all
da_dk: Afspil alle

[ctx: #30532]
en: Default
da_dk: Standard

[ctx: #30533]
en: Reverse
da_dk: Omvendt

[ctx: #30534]
en: Shuffle
da_dk: Bland

[ctx: #30535]
en: Select the order of the playlist
da_dk: Vælg playlistens rækkefølge

[ctx: #30536]
en: Updating Playlist...
da_dk: Opdaterer playliste...

[ctx: #30537]
en: Play from here
da_dk: Afspil herfra

[ctx: #30538]
en: Disliked Videos
da_dk: Videoer du ikke synes godt om

[ctx: #30539]
en: Live
da_dk: Direkte

[ctx: #30540]
en: Play with...
da_dk: Afspil med...

[ctx: #30541]
en: Show channel name in description
da_dk: Vis kanalnavn i beskrivelse

[ctx: #30542]
en: rtmpe streams are not supported
da_dk: rtmpe-streams understøttes ikke

[ctx: #30543]
en: Refresh
da_dk: Opdater

[ctx: #30544]
en: More Links from the description
da_dk: Flere links fra beskrivelsen

[ctx: #30545]
en: No further links found.
da_dk: Ingen yderligere links fundet.

[ctx: #30546]
en: Please log in twice!
da_dk: Log venligst ind to gange!

[ctx: #30547]
en: You must enable two applications so that YouTube is functioning properly.
da_dk: Du skal aktivere to applikationer, så YouTube fungerer korrekt.

[ctx: #30548]
en: More...
da_dk: Mere...

[ctx: #30549]
en: No videos streams found
da_dk: Ingen videostreams fundet

[ctx: #30550]
en: Region
da_dk: Område

[ctx: #30551]
en: Recommendations
da_dk: Anbefalinger

[ctx: #30552]
en: Maintenance
da_dk: Vedligeholdelse

[ctx: #30553]
en: Delete function cache database
da_dk: Slet database for funktionscache

[ctx: #30554]
en: Delete search history database
da_dk: Slet database for søgehistorik

[ctx: #30555]
en: Clear function cache
da_dk: Ryd functionscache

[ctx: #30556]
en: Clear search history
da_dk: Ryd søgehistorik

[ctx: #30557]
en: function cache
da_dk: funktionscache

[ctx: #30558]
en: search history
da_dk: søgehistorik

[ctx: #30559]
en: Delete settings.xml
da_dk: Slet settings.xml

[ctx: #30560]
en: Subtitle language
da_dk: Undertekstsprog

[ctx: #30561]
en: None
da_dk: Ingen

[ctx: #30562]
en: All
da_dk: Alle

[ctx: #30563]
en: Setting
da_dk: Indstilling

[ctx: #30564]
en: Setting, English
da_dk: Indstilling, engelsk

[ctx: #30565]
en: English
da_dk: Engelsk

[ctx: #30566]
en: Prompt
da_dk: Forespørg

[ctx: #30567]
en: Set as Watch Later
da_dk: Marker som 'Se senere'

[ctx: #30568]
en: Remove as Watch Later
da_dk: Fjern fra 'Se senere'

[ctx: #30569]
en: Are you sure you want to remove '%s' as your Watch Later list?
da_dk: Er du sikker på, at du vil fjerne '%s' som din 'Se senere'-liste?

[ctx: #30570]
en: Are you sure you want to replace your current Watch Later list with '%s'?
da_dk: Er du sikker på, at du vil erstatte din nuværende 'Se senere'-liste med '%s'?

[ctx: #30571]
en: Set as History
da_dk: Marker som 'Historie'

[ctx: #30572]
en: Remove as History
da_dk: Fjern fra 'Historie'

[ctx: #30573]
en: Are you sure you want to remove '%s' as your History list?
da_dk: Er du sikker på, at du vil fjerne '%s' som din 'Historie'-liste?

[ctx: #30574]
en: Are you sure you want to replace your current History list with '%s'?
da_dk: Er du sikker på, at du vil erstatte din nuværende 'Historie'-liste med '%s'?

[ctx: #30575]
en: Succeeded
da_dk: Lykkedes

[ctx: #30576]
en: Failed
da_dk: Mislykkedes

[ctx: #30577]
en: Settings
da_dk: Indstillinger

[ctx: #30578]
en: Force SSL certificate verification
da_dk: Gennemtving bekræftelse af SSL-certifikat

[ctx: #30579]
en: MPEG-DASH is enabled in the YouTube settings, however InputStream Adaptive appears to be disabled. Would you like to enable InputStream Adaptive now?
da_dk: MPEG-DASH er aktiveret i YouTube-indstillingerne, men InputStream Adaptive ser ud til at være deaktiveret. Vil du aktivere InputStream Adaptive nu?

[ctx: #30580]
en: Reset access manager
da_dk: Nulstil adgangsadministrering

[ctx: #30581]
en: Are you sure you want to reset access manager?
da_dk: Er du sikker på, at du vil nulstille adgangsadministrering?

[ctx: #30582]
en: Autoplay suggested videos
da_dk: Automatisk afspilning af foreslåede videoer

[ctx: #30583]
en: Automatic
da_dk: Automatisk

[ctx: #30584]
en: My Subscriptions (Filtered)
da_dk: Mine abonnementer (filtreret)

[ctx: #30585]
en: Filtered channel list (comma delimited)
da_dk: Filtreret kanalliste (kommasepareret)

[ctx: #30586]
en: Blacklist
da_dk: Sortliste

[ctx: #30587]
en: Add to My Subscriptions filter
da_dk: Tilføj til filteret Mine abonnementer

[ctx: #30588]
en: Remove from My Subscriptions filter
da_dk: Fjern fra filteret Mine abonnementer

[ctx: #30589]
en: Added to My Subscriptions filter
da_dk: Tilføjet til filteret Mine abonnementer

[ctx: #30590]
en: Removed from My Subscriptions filter
da_dk: Fjernet fra filteret Mine abonnementer

[ctx: #30591]
en: Thumbnail size
da_dk: Størrelse på miniaturebillede

[ctx: #30593]
en: High (4:3)
da_dk: Høj (4:3)

[ctx: #30594]
en: Safe search
da_dk: Sikker søgning

[ctx: #30595]
en: Moderate
da_dk: Moderat

[ctx: #30596]
en: Strict
da_dk: Streng

[ctx: #30597]
en: Updated: %s
da_dk: Opdateret: %s

[ctx: #30598]
en: Personal API keys enabled
da_dk: Personlige API-nøgler aktiveret

[ctx: #30599]
en: Failed to enable personal API keys. Missing: %s
da_dk: Kunne ikke aktivere personlige API-nøgler. Mangler: %s

[ctx: #30600]
en: Configure subtitles
da_dk: Indstil undertekster

[ctx: #30601]
en: %s with %s fallback
da_dk: %s med %s tilbagefald

[ctx: #30602]
en: No auto-generated
da_dk: Ingen autogenererede

[ctx: #30603]
en: Age gate
da_dk: Aldersport

[ctx: #30604]
en: Allow offensive content
da_dk: Tillad stødende indhold

[ctx: #30605]
en: Quick Search
da_dk: Hurtig søgning

[ctx: #30606]
en: Quick Search (Incognito)
da_dk: Hurtig søgning (inkognito)

[ctx: #30607]
en: Audio only
da_dk: Kun lyd

[ctx: #30608]
en: Allow developer keys
da_dk: Tillad udviklernøgler

[ctx: #30609]
en: Clear watch history
da_dk: Ryd visningshistorik

[ctx: #30610]
en: This will clear your account's watch history from all devices. You can't undo this.
da_dk: Dette vil rydde din kontos afspilningshistorik fra alle enheder. Du kan ikke fortryde dette.

[ctx: #30611]
en: Saved Playlists
da_dk: Gemte playlister

[ctx: #30612]
en: Retry
da_dk: Forsøg igen

[ctx: #30613]
en: Retrieve Watch Later playlist id
da_dk: Hent playliste-id for 'Se senere'

[ctx: #30614]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. Add a few videos to Watch Later via the web/app and retry.
da_dk: Kunne ikke hente playliste-id for 'Se senere'. Tilføj et par videoer til 'Se senere' via nettet/appen, og prøv igen.

[ctx: #30615]
en: Cancel
da_dk: Annuller

[ctx: #30616]
en: Must be signed in.
da_dk: Skal være logget ind.

[ctx: #30618]
en: Enable mpeg-dash proxy
da_dk: Aktiver proxy for mpeg-dash

[ctx: #30620]
en: Port %s already in use. Cannot start http server.
da_dk: Port %s er allerede i brug. Kan ikke starte http-serveren.

[ctx: #30621]
en: Proxy is required for mpeg-dash vods (see HTTP Server)
da_dk: Proxy er påkrævet for mpeg-dash vods (se HTTP-server)

[ctx: #30622]
en: Purchases
da_dk: Køb

[ctx: #30623]
en: Install InputStream Helper
da_dk: Installer InputStream Helper

[ctx: #30624]
en: Requires Kodi 17+
da_dk: Kræver Kodi 17+

[ctx: #30625]
en: InputStream Helper is already installed.
da_dk: InputStream Helper er allerede installeret.

[ctx: #30626]
en: Delete temporary files
da_dk: Slet midlertidige filer

[ctx: #30627]
en: Rate video after watching
da_dk: Bedøm video efter at være set

[ctx: #30628]
en: HTTP Server
da_dk: HTTP-server

[ctx: #30629]
en: IP whitelist (comma delimited)
da_dk: IP-hvidliste (kommasepareret)

[ctx: #30630]
en: Save
da_dk: Gem

[ctx: #30631]
en: Successfully updated: %s
da_dk: Opdateret: %s

[ctx: #30632]
en: Enable API configuration page
da_dk: Aktiver side med API-konfiguration

[ctx: #30633]
en: http://<ipaddress>:<port>/api (see HTTP Server)
da_dk: http://<ip-adresse>:<port>/api (se HTTP-server)

[ctx: #30634]
en: YouTube Add-on API Configuration
da_dk: YouTube add-on API-konfiguration

[ctx: #30635]
en: No changes detected, API keys were not updated.
da_dk: Ingen ændringer fundet. API-nøgler blev ikke opdateret.

[ctx: #30636]
en: Personal API keys are enabled.
da_dk: Personlige API-nøgler er aktiveret.

[ctx: #30637]
en: Personal API keys are disabled.
da_dk: Personlige API-nøgler er deaktiveret.

[ctx: #30638]
en: Bookmark this page to quickly add your keys in the future.
da_dk: Bogmærk denne side for hurtigt at tilføje dine API-nøgler i fremtiden.

[ctx: #30639]
en: Found personal API keys in api_keys.json, would you like to restore them? Choosing no will overwrite them.
da_dk: Fandt personlige API-nøgler i api_keys.json. Vil du gendanne dem? Hvis du vælger nej, bliver de overskrevet.

[ctx: #30640]
en: Restore
da_dk: Gendan

[ctx: #30641]
en: Delete api_keys.json
da_dk: Slet api_keys.json

[ctx: #30642]
en: Delete access_manager.json
da_dk: Slet access_manager.json

[ctx: #30643]
en: Listen on IP
da_dk: Lyt på IP

[ctx: #30644]
en: Select listen IP
da_dk: Vælg IP der lyttes på

[ctx: #30645]
en: Refresh after watching
da_dk: Opdater efter afspilning

[ctx: #30646]
en: Upcoming Live
da_dk: Kommende live

[ctx: #30647]
en: Completed Live
da_dk: Afsluttet live

[ctx: #30648]
en: API Key is incorrect. Settings - API - API Key
da_dk: API-nøgle er forkert. Indstillinger - API - API-nøgle

[ctx: #30649]
en: Client Id is incorrect. Settings - API - API Id
da_dk: Klient-id er forkert. Indstillinger - API - API-id

[ctx: #30650]
en: Client Secret is incorrect. Settings - API - API Secret
da_dk: Klienthemmelighed er forkert. Indstillinger - API - API-hemmelighed

[ctx: #30651]
en: Location
da_dk: Placering

[ctx: #30652]
en: Location radius (km)
da_dk: Radius for placering (km)

[ctx: #30653]
en: Perform geolocation? Used for [B]My Location[/B]
da_dk: Udfør geoplacering? Brugt til [B]Min placering[/B]

[ctx: #30654]
en: My Location
da_dk: Min placering

[ctx: #30655]
en: Switch User
da_dk: Skift bruger

[ctx: #30656]
en: New user
da_dk: Ny bruger

[ctx: #30657]
en: Unnamed
da_dk: Unavngivet

[ctx: #30658]
en: Enter a name for this user
da_dk: Indtast et navn til denne bruger

[ctx: #30659]
en: User is now '%s'
da_dk: Bruger er nu '%s'

[ctx: #30660]
en: Users
da_dk: Brugere

[ctx: #30661]
en: Add a user
da_dk: Tilføj en bruger

[ctx: #30662]
en: Remove a user
da_dk: Fjern en bruger

[ctx: #30663]
en: Rename a user
da_dk: Omdøb en bruger

[ctx: #30664]
en: Switch user
da_dk: Skift bruger

[ctx: #30665]
en: Switch to '%s' now?
da_dk: Skift til '%s' nu?

[ctx: #30666]
en: Removed '%s'
da_dk: Fjernede '%s'

[ctx: #30667]
en: Renamed '%s' to '%s'
da_dk: Omdøbte '%s' til '%s'

[ctx: #30668]
en: Play count minimum percent
da_dk: Minimum procent for afspilningsantal

[ctx: #30669]
en: Mark unwatched
da_dk: Marker som ikke set

[ctx: #30670]
en: Mark watched
da_dk: Marker som set

[ctx: #30671]
en: Clear playback history
da_dk: Ryd afspilningshistorik

[ctx: #30672]
en: Delete playback history
da_dk: Slet afspilningshistorik

[ctx: #30673]
en: playback history
da_dk: afspilningshistorik

[ctx: #30674]
en: Reset resume point
da_dk: Nulstil genoptagelsesposition

[ctx: #30675]
en: Use playback history (watched, resume tracking)
da_dk: Brug afspilningshistorik (set, sporing af genoptagelse)

[ctx: #30676]
en: Just now
da_dk: Nu

[ctx: #30677]
en: A minute ago
da_dk: Et minut siden

[ctx: #30678]
en: Recently
da_dk: For nylig

[ctx: #30679]
en: An hour ago
da_dk: En time siden

[ctx: #30680]
en: Two hours ago
da_dk: To timer siden

[ctx: #30681]
en: Three hours ago
da_dk: Tre timer siden

[ctx: #30682]
en: Yesterday at
da_dk: I går kl.

[ctx: #30683]
en: Two days ago
da_dk: To dage siden

[ctx: #30684]
en: Today at
da_dk: I dag kl.

[ctx: #30685]
en: Delete data cache database
da_dk: Slet database for datacache

[ctx: #30686]
en: Clear data cache
da_dk: Ryd datacache

[ctx: #30687]
en: data cache
da_dk: datacache

[ctx: #30688]
en: Use for videos
da_dk: Anvendes til videoer

[ctx: #30689]
en: Use for live streams
da_dk: Anvendes til livestreams

[ctx: #30690]
en: InputStream Adaptive >= 2.0.12 is required for live streams
da_dk: InputStream Adaptive >= 2.0.12 kræves til livestreams

[ctx: #30691]
en: Airing now
da_dk: Udsendes nu

[ctx: #30692]
en: In a minute
da_dk: Om et minut

[ctx: #30693]
en: Airing soon
da_dk: Udsendes snart

[ctx: #30694]
en: In over an hour
da_dk: Om mere end en time

[ctx: #30695]
en: In over two hours
da_dk: Om mere end to timer

[ctx: #30696]
en: Airing today at
da_dk: Udsendes i dag kl.

[ctx: #30697]
en: Tomorrow at
da_dk: I morgen kl.

[ctx: #30698]
en: Check my IP
da_dk: Tjek min IP

[ctx: #30699]
en: HTTP server is not running
da_dk: HTTP-server kører ikke

[ctx: #30700]
en: Client IP is %s
da_dk: Klient-IP er %s

[ctx: #30701]
en: Failed to obtain client IP
da_dk: Kunne ikke hente klient-IP

[ctx: #30702]
en: Play with subtitles
da_dk: Afspil med undertekster

[ctx: #30703]
en: Are you sure?
da_dk: Er du sikker?

[ctx: #30704]
en: Use YouTube website urls
da_dk: Brug YouTube-webadresser

[ctx: #30705]
en: Download subtitles
da_dk: Hent undertekster

[ctx: #30706]
en: Download subtitles before starting playback? (Default: No)
da_dk: Vil du hente undertekster, før du starter afspilningen? (Standard: Nej)

[ctx: #30707]
en: Untitled
da_dk: Uden titel

[ctx: #30708]
en: Play audio only
da_dk: Afspil kun lyd

[ctx: #30709]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. To increase the chances of retrieval add 8-10 videos to Watch Later via the web/app and retry.
da_dk: Kunne ikke hente ID på 'Se senere'-playliste. For at øge chancerne for hentning, tilføj 8-10 videoer til Se senere via nettet/appen og prøv igen.

[ctx: #30710]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. Try again tomorrow without removing any of the videos.
da_dk: Kunne ikke hente ID på 'Se senere'-playliste. Prøv igen i morgen uden at fjerne nogen af videoerne.

[ctx: #30711]
en: Searching for Watch Later... Page %s
da_dk: Søger efter 'Se senere'... Side %s

[ctx: #30712]
en: Rate videos in playlists
da_dk: Bedøm videoer i playlister

[ctx: #30713]
en: Added to Watch Later
da_dk: Føj til 'Se senere'

[ctx: #30714]
en: Added to playlist
da_dk: Føjet til playliste

[ctx: #30715]
en: Removed from playlist
da_dk: Fjernet fra playliste

[ctx: #30716]
en: Liked video
da_dk: Video du synes godt om

[ctx: #30717]
en: Disliked video
da_dk: Video du ikke synes godt om

[ctx: #30718]
en: Rating removed
da_dk: Bedømmelse fjernet

[ctx: #30719]
en: Subscribed to channel
da_dk: Abonneret på kanalen

[ctx: #30720]
en: Unsubscribed from channel
da_dk: Afmeldte abonnement på kanalen

[ctx: #30721]
en: Default to WEBM adaptation set (4K)
da_dk: Sæt standard til WEBM-tilpasningssæt (4K)

[ctx: #30723]
en: Proxy is required for mpeg-dash vods (see HTTP Server)[CR]> 1080p and HDR requires InputStream Adaptive >= 2.3.14
da_dk: Proxy er påkrævet for mpeg-dash vods (se HTTP-server)[CR]> 1080p og HDR kræver InputStream Adaptive >= 2.3.14

[ctx: #30724]
en: Limit to 30fps
da_dk: Begræns til 30 fps

[ctx: #30727]
en: Adaptive (MP4/H264)
da_dk: Adaptiv (MP4/H264)

[ctx: #30728]
en: Adaptive (WEBM/VP9)
da_dk: Adaptiv (WEBM/VP9)

[ctx: #30729]
en: Remote friendly search
da_dk: Fjernvenlig søgning

[ctx: #30730]
en: Play (Ask for quality)
da_dk: Afspil (spørg om kvalitet)

[ctx: #30731]
en: The YouTube add-on now requires that you use your own API keys.[CR]For more information see the wiki: [B]https://ytaddon.page.link/keys[/B][CR][CR]Sorry for the inconvenience.
da_dk: YouTube add-on kræver nu, at du bruger dine egne API-nøgler.[CR]For mere information se wikien: [B]https://ytaddon.page.link/keys[/B][CR][CR]Beklager ulejligheden.

[ctx: #30732]
en: Comments
da_dk: Kommentarer

[ctx: #30733]
en: Likes
da_dk: Synes om

[ctx: #30734]
en: Replies
da_dk: Svar

[ctx: #30735]
en: Edited
da_dk: Redigeret

[ctx: #30736]
en: Hide short videos (1 minute or less)
da_dk: Skjul korte videoer (1 minut eller derunder)
