XBMC-Addons - en to fi_fi translation catalogue (291 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Plugin for YouTube
fi_fi: YouTube-lisäosa

[ctx: Addon Description]
en: YouTube is one of the biggest video-sharing websites of the world.
fi_fi: YouTube on yksi maailman suurimmista videoiden jakosivustoista.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: This plugin is not endorsed by Google
fi_fi: Google ei tue tätä lisäosaa

[ctx: #30000]
en: General
fi_fi: Yleistä

[ctx: #30001]
en: Username
fi_fi: Käyttäjänimi

[ctx: #30002]
en: Password
fi_fi: Salasana

[ctx: #30007]
en: Use MPEG-DASH
fi_fi: Käytä MPEG-DASH-suoratoistoa

[ctx: #30008]
en: Configure InputStream Adaptive
fi_fi: Määritä InputStream Adaptive -lisäosan asetukset

[ctx: #30009]
en: Always ask for the video quality
fi_fi: Kysy aina videon laatu

[ctx: #30010]
en: Video quality
fi_fi: Videon laatu

[ctx: #30014]
en: 2160p (4k)
fi_fi: 2160p (4K)

[ctx: #30015]
en: 4320p (8k)
fi_fi: 4320p (8K)

[ctx: #30018]
en: 1080p Live / 720p (HD)
fi_fi: 1080p suora/720p (HD)

[ctx: #30020]
en: Allow 3D
fi_fi: Salli 3D

[ctx: #30021]
en: Show fanart
fi_fi: Näytä fanart-kuvat

[ctx: #30022]
en: Items per page
fi_fi: Kohteita sivulla

[ctx: #30023]
en: Search history size
fi_fi: Hakuhistorian koko

[ctx: #30024]
en: Cache size (MB)
fi_fi: Välimuistin koko (Mt)

[ctx: #30025]
en: Enable setup-wizard
fi_fi: Käytä opastettua määritystä

[ctx: #30026]
en: Override view
fi_fi: Pakota näkymä

[ctx: #30027]
en: View: Default
fi_fi: Näkymä: Oletus

[ctx: #30028]
en: View: Episodes
fi_fi: Näkymä: Jaksot

[ctx: #30029]
en: View: Movies
fi_fi: Näkymä: Elokuvat

[ctx: #30030]
en: Execute setup-wizard?
fi_fi: Suoritetaanko opastettu määritys?

[ctx: #30031]
en: Advanced
fi_fi: Lisäasetukset

[ctx: #30032]
en: View: TV Shows
fi_fi: Näkymä: Sarjat

[ctx: #30033]
en: View: Songs
fi_fi: Näkymä: Kappaleet

[ctx: #30034]
en: View: Artists
fi_fi: Näkymä: Esittäjät

[ctx: #30035]
en: View: Albums
fi_fi: Näkymä: Albumit

[ctx: #30036]
en: Support alternative player
fi_fi: Tue vaihtoehtoista soitinta

[ctx: #30037]
en: Custom Watch Later playlist id
fi_fi: Oman "Katso myöhemmin" -soittolistan tunniste

[ctx: #30038]
en: Custom History playlist id
fi_fi: Oman "Historia" -soittolistan tunniste

[ctx: #30100]
en: Favourites
fi_fi: Suosikit

[ctx: #30101]
en: Add to addon favs
fi_fi: Lisää lisäosan suosikkeihin

[ctx: #30102]
en: Search
fi_fi: Haku

[ctx: #30103]
en: Library
fi_fi: Kirjasto

[ctx: #30104]
en: Highlights
fi_fi: Esittelyssä

[ctx: #30105]
en: Archive
fi_fi: Arkisto

[ctx: #30106]
en: Next Page (%d)
fi_fi: Seuraava sivu (%d)

[ctx: #30107]
en: Watch Later
fi_fi: Katso myöhemmin

[ctx: #30108]
en: Remove
fi_fi: Poista

[ctx: #30109]
en: Latest Videos
fi_fi: Uusimmat videot

[ctx: #30110]
en: New Search
fi_fi: Uusi haku

[ctx: #30111]
en: Sign In
fi_fi: Kirjaudu sisään

[ctx: #30112]
en: Sign Out
fi_fi: Kirjaudu ulos

[ctx: #30113]
en: Rename
fi_fi: Nimeä uudelleen

[ctx: #30114]
en: Confirm delete
fi_fi: Vahvista poisto

[ctx: #30115]
en: Confirm remove
fi_fi: Vahvista poisto

[ctx: #30116]
en: Delete "%s"?
fi_fi: Poistetaanko "%s"?

[ctx: #30117]
en: Remove "%s"?
fi_fi: Poistetaanko "%s"?

[ctx: #30118]
en: Delete
fi_fi: Poista

[ctx: #30119]
en: Please wait...
fi_fi: Odota...

[ctx: #30120]
en: Clear
fi_fi: Tyhjennä

[ctx: #30201]
en: API Key
fi_fi: API-avain

[ctx: #30202]
en: API Id
fi_fi: API ID

[ctx: #30203]
en: API Secret
fi_fi: API Secret -arvo

[ctx: #30204]
en: Enable personal API keys
fi_fi: Käytä henkilökohtaisia API-avaimia

[ctx: #30205]
en: Use preset API key set
fi_fi: Käytä esiasetettua API-avainyhdistelmää

[ctx: #30500]
en: Channels
fi_fi: Kanavat

[ctx: #30501]
en: Playlists
fi_fi: Soittolistat

[ctx: #30502]
en: Go to %s
fi_fi: Avaa "%s"

[ctx: #30503]
en: Show channel fanart
fi_fi: Näytä kanavien fanart-kuvat

[ctx: #30504]
en: Subscriptions
fi_fi: Tilaukset

[ctx: #30505]
en: Unsubscribe
fi_fi: Lopeta tilaus

[ctx: #30506]
en: Subscribe
fi_fi: Tilaa

[ctx: #30507]
en: My Channel
fi_fi: Oma kanava

[ctx: #30508]
en: Liked Videos
fi_fi: Tykätyt videot

[ctx: #30509]
en: History
fi_fi: Historia

[ctx: #30510]
en: My Subscriptions
fi_fi: Tilaukset

[ctx: #30511]
en: Queue video
fi_fi: Lisää video toistojonoon

[ctx: #30512]
en: Browse Channels
fi_fi: Selaa kanavia

[ctx: #30513]
en: Popular right now
fi_fi: Suosittua juuri nyt

[ctx: #30514]
en: Related Videos
fi_fi: Aiheeseen liittyvät videot

[ctx: #30515]
en: Auto-Remove from 'Watch Later'
fi_fi: Poista "Katso myöhemmin" -listalta automaattisesti

[ctx: #30516]
en: Folders
fi_fi: Kansiot

[ctx: #30517]
en: Subscribe to %s
fi_fi: Tilaa "%s"

[ctx: #30518]
en: Go to '%s'
fi_fi: Avaa "%s"

[ctx: #30519]
en: and enter the following code:
fi_fi: ja syötä seuraava koodi:

[ctx: #30520]
en: Add to...
fi_fi: Lisää soittolistalle...

[ctx: #30521]
en: Select playlist
fi_fi: Valitse soittolista

[ctx: #30522]
en: New playlist...
fi_fi: Uusi soittolista...

[ctx: #30523]
en: Language
fi_fi: Kieli

[ctx: #30524]
en: Select language
fi_fi: Valitse kieli

[ctx: #30525]
en: Select region
fi_fi: Valitse alue

[ctx: #30526]
en: Adjust
fi_fi: Määritys

[ctx: #30527]
en: Language and region?
fi_fi: Haluatko määrittää kielen ja alueen?

[ctx: #30528]
en: Rate...
fi_fi: Arvioi...

[ctx: #30529]
en: I like this
fi_fi: Tykkään tästä

[ctx: #30530]
en: I dislike this
fi_fi: En tykkää tästä

[ctx: #30531]
en: Play all
fi_fi: Toista kaikki

[ctx: #30532]
en: Default
fi_fi: Oletus

[ctx: #30533]
en: Reverse
fi_fi: Käänteinen

[ctx: #30534]
en: Shuffle
fi_fi: Sekoitettu

[ctx: #30535]
en: Select the order of the playlist
fi_fi: Valitse soittolistan järjestys

[ctx: #30536]
en: Updating Playlist...
fi_fi: Päivitetään soittolistaa...

[ctx: #30537]
en: Play from here
fi_fi: Toista tästä

[ctx: #30538]
en: Disliked Videos
fi_fi: Ei-tykätyt videot

[ctx: #30540]
en: Play with...
fi_fi: Toista soittimella...

[ctx: #30541]
en: Show channel name in description
fi_fi: Näytä kanavan nimi kuvauksessa

[ctx: #30542]
en: rtmpe streams are not supported
fi_fi: RTMPE-suoratoistoa ei tueta

[ctx: #30543]
en: Refresh
fi_fi: Päivitä

[ctx: #30544]
en: More Links from the description
fi_fi: Lisää linkkejä kuvauksesta

[ctx: #30545]
en: No further links found.
fi_fi: Enempää linkkejä ei löytynyt.

[ctx: #30546]
en: Please log in twice!
fi_fi: Kirjaudu sisään kahdesti!

[ctx: #30547]
en: You must enable two applications so that YouTube is functioning properly.
fi_fi: YouTube-lisäosan oikea toiminta edellyttää kahden sovelluksen käyttöönoton.

[ctx: #30548]
en: More...
fi_fi: Lisävalinnat...

[ctx: #30549]
en: No videos streams found
fi_fi: Videovirtoja ei löytynyt

[ctx: #30550]
en: Region
fi_fi: Alue

[ctx: #30551]
en: Recommendations
fi_fi: Suositukset

[ctx: #30552]
en: Maintenance
fi_fi: Ylläpito

[ctx: #30553]
en: Delete function cache database
fi_fi: Poista toimintovälimuistitin tietokanta

[ctx: #30554]
en: Delete search history database
fi_fi: Poista hakuhistorian tietokanta

[ctx: #30555]
en: Clear function cache
fi_fi: Tyhjennä toimintovälimuisti

[ctx: #30556]
en: Clear search history
fi_fi: Tyhjennä hakuhistoria

[ctx: #30557]
en: function cache
fi_fi: toimintovälimuisti

[ctx: #30558]
en: search history
fi_fi: hakuhistoria

[ctx: #30559]
en: Delete settings.xml
fi_fi: Poista "settings.xml" -tiedosto

[ctx: #30560]
en: Subtitle language
fi_fi: Tekstityskieli

[ctx: #30561]
en: None
fi_fi: Ei mitään

[ctx: #30562]
en: All
fi_fi: Kaikki

[ctx: #30563]
en: Setting
fi_fi: Asetus

[ctx: #30564]
en: Setting, English
fi_fi: Asetus, englanti

[ctx: #30565]
en: English
fi_fi: Englanti

[ctx: #30566]
en: Prompt
fi_fi: Kysy

[ctx: #30567]
en: Set as Watch Later
fi_fi: Määritä "Katso myöhemmin" -listaksi

[ctx: #30568]
en: Remove as Watch Later
fi_fi: Poista "Katso myöhemmin" -määritys

[ctx: #30569]
en: Are you sure you want to remove '%s' as your Watch Later list?
fi_fi: Haluatko varmasti poistaa "%s" -listan "Katso myöhemmin" -määrityksen?

[ctx: #30570]
en: Are you sure you want to replace your current Watch Later list with '%s'?
fi_fi: Haluatko varmasti korvata nykyisen "Katso myöhemmin" -listan listalla "%s"?

[ctx: #30571]
en: Set as History
fi_fi: Määritä "Historia" -listaksi

[ctx: #30572]
en: Remove as History
fi_fi: Poista "Historia" -määritys

[ctx: #30573]
en: Are you sure you want to remove '%s' as your History list?
fi_fi: Haluatko varmasti poistaa "%s" -listan "Historia" -määrityksen?

[ctx: #30574]
en: Are you sure you want to replace your current History list with '%s'?
fi_fi: Haluatko varmasti korvata nykyisen "Historia" -listan listalla "%s"?

[ctx: #30575]
en: Succeeded
fi_fi: Onnistui

[ctx: #30576]
en: Failed
fi_fi: Epäonnistui

[ctx: #30577]
en: Settings
fi_fi: Asetukset

[ctx: #30578]
en: Force SSL certificate verification
fi_fi: Pakota SSL-varmenteen vahvistus

[ctx: #30579]
en: MPEG-DASH is enabled in the YouTube settings, however InputStream Adaptive appears to be disabled. Would you like to enable InputStream Adaptive now?
fi_fi: MPEG-DASH on otettu asetuksista käyuttöön, mutta InputStream Adaptive -lisäosa ei näytä olevan käytössä. Otetaanko InputStream Adaptive käyttöön?

[ctx: #30580]
en: Reset access manager
fi_fi: Tyhjennä käyttäjä- ja käyttöoikeustiedot

[ctx: #30581]
en: Are you sure you want to reset access manager?
fi_fi: Haluatko varmasti tyhjentää käyttäjä- ja käyttöoikeustiedot?

[ctx: #30582]
en: Autoplay suggested videos
fi_fi: Toista ehdotetut videot automaattisesti

[ctx: #30583]
en: Automatic
fi_fi: Automaattinen

[ctx: #30584]
en: My Subscriptions (Filtered)
fi_fi: Omat tilaukset (suodatettu)

[ctx: #30585]
en: Filtered channel list (comma delimited)
fi_fi: Suodatettu kanavaluettelo (pilkuilla eroteltu)

[ctx: #30586]
en: Blacklist
fi_fi: Estolista

[ctx: #30587]
en: Add to My Subscriptions filter
fi_fi: Lisää "Omat tilaukset" -suodattimeen

[ctx: #30588]
en: Remove from My Subscriptions filter
fi_fi: Poista "Omat tilaukset" -suodattimesta

[ctx: #30589]
en: Added to My Subscriptions filter
fi_fi: Lisätty "Omat tilaukset" -suodattimeen

[ctx: #30590]
en: Removed from My Subscriptions filter
fi_fi: Poistettu "Omat tilaukset" -suodattimesta

[ctx: #30591]
en: Thumbnail size
fi_fi: Pienoiskuvien koko

[ctx: #30592]
en: Medium (16:9)
fi_fi: Keskitasoinen (16:9)

[ctx: #30593]
en: High (4:3)
fi_fi: Korkea (4:3)

[ctx: #30594]
en: Safe search
fi_fi: Turvallinen haku

[ctx: #30595]
en: Moderate
fi_fi: kohtalainen

[ctx: #30596]
en: Strict
fi_fi: Tiukka

[ctx: #30597]
en: Updated: %s
fi_fi: Päivitetty: %s

[ctx: #30598]
en: Personal API keys enabled
fi_fi: Henkilökohtaiset API-avaimet otettiin käyttöön

[ctx: #30599]
en: Failed to enable personal API keys. Missing: %s
fi_fi: Henkilökohtaisten API-avainten käyttöönotto epäonnistui. Puuttuu: %s

[ctx: #30600]
en: Configure subtitles
fi_fi: Määritä tekstitykset

[ctx: #30601]
en: %s with %s fallback
fi_fi: %s, varmistuksena %s

[ctx: #30602]
en: No auto-generated
fi_fi: Ei automaattisesti luotuja

[ctx: #30603]
en: Age gate
fi_fi: Ikäportti

[ctx: #30604]
en: Allow offensive content
fi_fi: Salli loukkaava sisältö

[ctx: #30605]
en: Quick Search
fi_fi: Pikahaku

[ctx: #30606]
en: Quick Search (Incognito)
fi_fi: Pikahaku (yksityinen)

[ctx: #30607]
en: Audio only
fi_fi: Vain ääni

[ctx: #30608]
en: Allow developer keys
fi_fi: Salli kehittäjäavaimet

[ctx: #30609]
en: Clear watch history
fi_fi: Tyhjennä katseluhistoria

[ctx: #30610]
en: This will clear your account's watch history from all devices. You can't undo this.
fi_fi: Tämä tyhjentää tilisi katseluhistorian kaikilta laitteilta, eikä tätä ole mahdollista perua.

[ctx: #30611]
en: Saved Playlists
fi_fi: Tallennetut soittolistat

[ctx: #30612]
en: Retry
fi_fi: Yritä uudelleen

[ctx: #30613]
en: Retrieve Watch Later playlist id
fi_fi: Nouda "Katso myöhemmin" -soittolistan tunniste

[ctx: #30614]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. Add a few videos to Watch Later via the web/app and retry.
fi_fi: "Katso myöhemmin" -soittolistan tunnisteen nouto epäonnistui. Lisää muutama "Katso myöhemmin" -listalle muutama video sivuston/sovelluksen kautta ja yritä uudelleen.

[ctx: #30615]
en: Cancel
fi_fi: Peruuta

[ctx: #30616]
en: Must be signed in.
fi_fi: On oltava sisäänkirjautuneena.

[ctx: #30618]
en: Enable mpeg-dash proxy
fi_fi: Käytä MPEG-DASH-välityspalvelinta

[ctx: #30619]
en: Port
fi_fi: Portti

[ctx: #30620]
en: Port %s already in use. Cannot start http server.
fi_fi: Portti %s on jo käytössä. HTTP-palvelimen käynnistys ei onnistu.

[ctx: #30621]
en: Proxy is required for mpeg-dash vods (see HTTP Server)
fi_fi: MPEG-DASH VOD -videot edellyttävät välityspalvelimen käyttöä (katso HTTP-palvelin).

[ctx: #30622]
en: Purchases
fi_fi: Ostot

[ctx: #30623]
en: Install InputStream Helper
fi_fi: Asenna InputStream Helper -lisäosa

[ctx: #30624]
en: Requires Kodi 17+
fi_fi: Edellyttää vähintään Kodi-versiota 17

[ctx: #30625]
en: InputStream Helper is already installed.
fi_fi: InputStream Helper on jo asennettu.

[ctx: #30626]
en: Delete temporary files
fi_fi: Poista väliaikaistiedostot

[ctx: #30627]
en: Rate video after watching
fi_fi: Arvioi video katselun jälkeen

[ctx: #30628]
en: HTTP Server
fi_fi: HTTP-palvelin

[ctx: #30629]
en: IP whitelist (comma delimited)
fi_fi: Sallitut IP-osoitteet (pilkuilla eroteltuina)

[ctx: #30630]
en: Save
fi_fi: Tallenna

[ctx: #30631]
en: Successfully updated: %s
fi_fi: Päivitetty: %s

[ctx: #30632]
en: Enable API configuration page
fi_fi: Käytä API:n määrityssivua

[ctx: #30633]
en: http://<ipaddress>:<port>/api (see HTTP Server)
fi_fi: http://<ip-osoite>:<portti>/api (katso HTTP-palvelin)

[ctx: #30634]
en: YouTube Add-on API Configuration
fi_fi: YouTube-lisäosan API-määritykset

[ctx: #30635]
en: No changes detected, API keys were not updated.
fi_fi: Muutoksia ei havaittu, API-avaimia ei päivitetty.

[ctx: #30636]
en: Personal API keys are enabled.
fi_fi: Henkilökohtaiset API-avaimet ovat käytössä.

[ctx: #30637]
en: Personal API keys are disabled.
fi_fi: Henkilökohtaiset API-avaimet on poistettu käytöstä.

[ctx: #30638]
en: Bookmark this page to quickly add your keys in the future.
fi_fi: Lisää sivu selaimesi kirjanmerkkeihin avainten lisäyksen nopeuttamiseksi tulevaisuudessa.

[ctx: #30639]
en: Found personal API keys in api_keys.json, would you like to restore them? Choosing no will overwrite them.
fi_fi: Tiedostosta "api_keys.json" löydettiin henkilökohtaiset API-avaimet. Haluatko palauttaa ne? Jos valitset ei, ne korvataan.

[ctx: #30640]
en: Restore
fi_fi: Palauta

[ctx: #30641]
en: Delete api_keys.json
fi_fi: Poista "api_keys.json" -tiedosto

[ctx: #30642]
en: Delete access_manager.json
fi_fi: Poista "access_manager.json" -tiedosto

[ctx: #30643]
en: Listen on IP
fi_fi: Kuunneltava IP-osoite

[ctx: #30644]
en: Select listen IP
fi_fi: Valitse kuunneltava IP-osoite

[ctx: #30645]
en: Refresh after watching
fi_fi: Päivitä katselun jälkeen

[ctx: #30646]
en: Upcoming Live
fi_fi: Tulevat livelähetykset

[ctx: #30647]
en: Completed Live
fi_fi: Päättyneet livelähetykset

[ctx: #30648]
en: API Key is incorrect. Settings - API - API Key
fi_fi: API-avain on virheellinen. Asetukset - API - API-avain

[ctx: #30649]
en: Client Id is incorrect. Settings - API - API Id
fi_fi: "Client ID" -arvo on virheellinen. Asetukset - API - API ID

[ctx: #30650]
en: Client Secret is incorrect. Settings - API - API Secret
fi_fi: "Client Secret" on virheellinen. Asetukset - API - API Secret

[ctx: #30651]
en: Location
fi_fi: Sijainti

[ctx: #30652]
en: Location radius (km)
fi_fi: Sijainnin säde (km)

[ctx: #30653]
en: Perform geolocation? Used for [B]My Location[/B]
fi_fi: Suoritetaanko maantieteellinen paikannus? Käytetään [B]Oma sijainti[/B] -osiolle

[ctx: #30654]
en: My Location
fi_fi: Oma sijainti

[ctx: #30655]
en: Switch User
fi_fi: Vaihda käyttäjä

[ctx: #30656]
en: New user
fi_fi: Uusi käyttäjä

[ctx: #30657]
en: Unnamed
fi_fi: Nimetön

[ctx: #30658]
en: Enter a name for this user
fi_fi: Syötä käyttäjän nimi

[ctx: #30659]
en: User is now '%s'
fi_fi: Käyttäjä on nyt "%s"

[ctx: #30660]
en: Users
fi_fi: Käyttäjät

[ctx: #30661]
en: Add a user
fi_fi: Lisää käyttäjä

[ctx: #30662]
en: Remove a user
fi_fi: Poista käyttäjä

[ctx: #30663]
en: Rename a user
fi_fi: Nimeä käyttäjä uudelleen

[ctx: #30664]
en: Switch user
fi_fi: Vaihda käyttäjä

[ctx: #30665]
en: Switch to '%s' now?
fi_fi: Vaihdetaanko käyttäjään "%s" nyt?

[ctx: #30666]
en: Removed '%s'
fi_fi: Poistettiin "%s"

[ctx: #30667]
en: Renamed '%s' to '%s'
fi_fi: Käyttäjän "%s" uusi nimi on "%s"

[ctx: #30668]
en: Play count minimum percent
fi_fi: Toistetuksi merkinnän vähimmäisprosentti

[ctx: #30669]
en: Mark unwatched
fi_fi: Merkitse katsomattomaksi

[ctx: #30670]
en: Mark watched
fi_fi: Merkitse katsotuksi

[ctx: #30671]
en: Clear playback history
fi_fi: Tyhjennä toistohistoria

[ctx: #30672]
en: Delete playback history
fi_fi: Poista toistohistoria

[ctx: #30673]
en: playback history
fi_fi: toistohistoria

[ctx: #30674]
en: Reset resume point
fi_fi: Unohda katselutilanne

[ctx: #30675]
en: Use playback history (watched, resume tracking)
fi_fi: Käytä toistohistoriaa (katsotut, toiston jatko)

[ctx: #30676]
en: Just now
fi_fi: Juuri nyt

[ctx: #30677]
en: A minute ago
fi_fi: Minuutti sitten

[ctx: #30678]
en: Recently
fi_fi: Hiljattain

[ctx: #30679]
en: An hour ago
fi_fi: Tunti sitten

[ctx: #30680]
en: Two hours ago
fi_fi: Kaksi tuntia sitten

[ctx: #30681]
en: Three hours ago
fi_fi: Kolme tuntia sitten

[ctx: #30682]
en: Yesterday at
fi_fi: Eilen klo

[ctx: #30683]
en: Two days ago
fi_fi: Kaksi päivää sitten

[ctx: #30684]
en: Today at
fi_fi: Tänään klo

[ctx: #30685]
en: Delete data cache database
fi_fi: Poista tietovälimuistin tietokanta

[ctx: #30686]
en: Clear data cache
fi_fi: Tyhjennä tietovälimuisti

[ctx: #30687]
en: data cache
fi_fi: tietovälimuisti

[ctx: #30688]
en: Use for videos
fi_fi: Käytä videoille

[ctx: #30689]
en: Use for live streams
fi_fi: Käytä livelähetyksille

[ctx: #30690]
en: InputStream Adaptive >= 2.0.12 is required for live streams
fi_fi: Livelähetykset edellyttävät vähintään InputStream Adaptive -versiota 2.0.12.

[ctx: #30691]
en: Airing now
fi_fi: Esitetään nyt

[ctx: #30692]
en: In a minute
fi_fi: Minuutin kuluttua

[ctx: #30693]
en: Airing soon
fi_fi: Esitetään pian

[ctx: #30694]
en: In over an hour
fi_fi: Reilun tunnin kuluttua

[ctx: #30695]
en: In over two hours
fi_fi: Reilun kahden tunnin kuluttua

[ctx: #30696]
en: Airing today at
fi_fi: Esitetään tänään klo

[ctx: #30697]
en: Tomorrow at
fi_fi: Huomenna klo

[ctx: #30698]
en: Check my IP
fi_fi: Tarkasta IP-osoitteeni

[ctx: #30699]
en: HTTP server is not running
fi_fi: HTTP-palvelin ei ole käynnissä

[ctx: #30700]
en: Client IP is %s
fi_fi: Client IP -arvo on %s

[ctx: #30701]
en: Failed to obtain client IP
fi_fi: Client IP -arvon nouto epäonnistui

[ctx: #30702]
en: Play with subtitles
fi_fi: Toista tekstityksillä

[ctx: #30703]
en: Are you sure?
fi_fi: Oletko varma?

[ctx: #30704]
en: Use YouTube website urls
fi_fi: Käytä YouTube-sivuston URL-osoitteita

[ctx: #30705]
en: Download subtitles
fi_fi: Lataa tekstityksiä

[ctx: #30706]
en: Download subtitles before starting playback? (Default: No)
fi_fi: Ladataanko tekstitykset ennen toiston aloitusta? Oletusarvoisesti ei ladata.

[ctx: #30707]
en: Untitled
fi_fi: Nimetön

[ctx: #30708]
en: Play audio only
fi_fi: Toista vain ääni

[ctx: #30709]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. To increase the chances of retrieval add 8-10 videos to Watch Later via the web/app and retry.
fi_fi: "Katso myöhemmin" -soittolistan tunnisteen nouto epäonnistui. Parantaaksesi noudon onnistumisen todennäköisyyttä, lisää "Katso myöhemmin" -listalle 8–10 videota sivuston/sovelluksen kautta ja yritä uudelleen.

[ctx: #30710]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. Try again tomorrow without removing any of the videos.
fi_fi: "Katso myöhemmin" -soittolistan tunnisteen nouto epäonnistui. Kokeile huomenna uudelleen poistamatta videoita.

[ctx: #30711]
en: Searching for Watch Later... Page %s
fi_fi: Etsitään "Katso myöhemmin" -listaa... Sivu %s

[ctx: #30712]
en: Rate videos in playlists
fi_fi: Arvioi videot toistettaessa soittolistoja

[ctx: #30713]
en: Added to Watch Later
fi_fi: Lisättiin "Katso myöhemmin" listalle

[ctx: #30714]
en: Added to playlist
fi_fi: Lisättiin soittolistalle

[ctx: #30715]
en: Removed from playlist
fi_fi: Poistettiin soittolistalta

[ctx: #30716]
en: Liked video
fi_fi: Tykätty video

[ctx: #30717]
en: Disliked video
fi_fi: Ei-tykätty video

[ctx: #30718]
en: Rating removed
fi_fi: Arvio poistettiin

[ctx: #30719]
en: Subscribed to channel
fi_fi: Kanava tilattiin

[ctx: #30720]
en: Unsubscribed from channel
fi_fi: Kanavan tilaus lopetettiin

[ctx: #30721]
en: Default to WEBM adaptation set (4K)
fi_fi: Käytä oletusarvoisesti WEBM-mukautuvuussarjaa (4K)

[ctx: #30723]
en: Proxy is required for mpeg-dash vods (see HTTP Server)[CR]> 1080p and HDR requires InputStream Adaptive >= 2.3.14
fi_fi: MPEG-DASH VOD -videot edellyttävät välityspalvelimen käyttöä (katso HTTP-palvelin).[CR]1080p ja sitä suuremmat tarkkudet sekä HDR tarvitsevat vähintään InputStream Adaptive -versiota 2.3.14.

[ctx: #30724]
en: Limit to 30fps
fi_fi: Rajoita 30 kuvaan sekunnissa (fps)

[ctx: #30726]
en: Uploads
fi_fi: Lähetykset

[ctx: #30727]
en: Adaptive (MP4/H264)
fi_fi: Mukautuva (MP4/H264)

[ctx: #30728]
en: Adaptive (WEBM/VP9)
fi_fi: Mukautuva (WEBM/VP9)

[ctx: #30729]
en: Remote friendly search
fi_fi: Kaukosäätimelle soveltuva haku

[ctx: #30730]
en: Play (Ask for quality)
fi_fi: Toista (kysy laatu)

[ctx: #30731]
en: The YouTube add-on now requires that you use your own API keys.[CR]For more information see the wiki: [B]https://ytaddon.page.link/keys[/B][CR][CR]Sorry for the inconvenience.
fi_fi: YouTube-lisäosa edellyttää nykyään omien API-avainten käyttöä.[CR]Lisätietoja löydät wikistä: [B]https://ytaddon.page.link/keys[/B][CR][CR]Pahoittelut tämän aiheuttamasta vaivasta.

[ctx: #30732]
en: Comments
fi_fi: Kommentit

[ctx: #30733]
en: Likes
fi_fi: Tykkäykset

[ctx: #30734]
en: Replies
fi_fi: Vastaukset

[ctx: #30735]
en: Edited
fi_fi: Muokattu

[ctx: #30736]
en: Hide short videos (1 minute or less)
fi_fi: Piilota lyhyet videot (1 minuuttia tai alle)
